Загальні відомості про КЗДО «Іларіонівський ясла – садок №2 «Сонечко»

КЗДО «Іларіонівський  ясла-садок №2 «Сонечко» у своїй діяльності керується основними положеннями Конституції України, Законами України « Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства»,  Положенням про дошкільний навчальний заклад, завданнями національної програми «Освіта. Україна XXI століття», Концепцією дошкільного виховання в Україні, іншим чинним законодавством та нормативно-правовими актами, які регламентують діяльність дошкільних навчальних закладів в Україні.

Діяльність закладу здійснюється на підставі чинного Статуту закладу, який створений на підставі вище названих документів, затверджений рішенням Іларіонівської селищної ради  від  19.02.2020р. № 637-34/VII

Один з основних аспектів діяльності закладу - створення у навчальному закладі належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти.

Дошкільний заклад розраховано на 23 місця.

У дошкільному закладі функціонують дві групи загального розвитку.

Кількість вихованців: 32 дітей.

Дошкільний заклад працює дистаційним режимом роботи  та

п’ятиденним  робочим  тижнем. Вихіднідні: субота, неділя, святкові дні.

Режим роботи дошкільного закладу – з 08.00 – до 16.30

Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров’я дитини;

виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти;

Навчальний рік в дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад організовує освітній процес за пріоритетним художньо-естетичним напрямом роботи (театралізована, музична, художньо-літературна, зображувальна діяльність), спрямований на забезпечення виховання у дітей любові й поваги до батьків і родини, закладання основ моральної та етичної орієнтації в національних і загальнолюдських цінностях, формування творчої особистості в контексті рідної української культури, мови, обрядовості і звичаєвості свого краю та держави України.

Основні завдання КЗДО «Іларіонівський ясла – садок №2  «Сонечко»

1.Створення фундаменту успішності дитини в умовах освітньої реформи «Нова українська школа».

2.  Створення оптимальних умов для зміцнення здоров’я вихованців, збереження їх життя та подальшого формування життєвої компетенції шляхом упровадження сучасних здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних освітніх технологій.

3.Розвиток комунікативно – мовленнєвої компетенції та творчих здібностей дітей, залучаючи їх до театралізованої діяльності.

4. Використання інноваційних форм і засобів для інтелектуального розвитку дітей дошкільного віку.

Зміст Освітньої програми передбачає:

• формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини;
  • виховання елементів природо доцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;
  • утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини;
  • розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

Освітня програма розроблена на основі Базового компонента дошкільної освіти та Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (новва редакція). Освітня програма закладу дошкільної освіти відповідає принципу розвивальної освіти, метою якої є розвиток дитини, поєднує принципи наукової обґрунтованості і практичного застосування; відповідає критеріям повноти, необхідності і достатності; забезпечує єдність навчальних, виховних цілей і завдань освітнього процесу дітей дошкільного віку. Будується з урахуванням принципу інгерації освітніх галузей, у відповідності з віковими можливостями та особливостями дітей.

Мета і завдання Освітньої програми:

• турбота про здоров’я, емоційне благополуччя та своєчасний всебічний розвиток  кожної дитини;
  • максимальне використання різноманітних видів дитячої діяльності, їх інтеграція в цілях підвищення ефективності освітнього процесу;
  • творча організація (креативність) освітнього процесу; єдність підходів до виховання дітей в умовах дошкільного навчального закладу і сім’ї;
  • забезпечення наступності дошкільної та початкової школи;
  • забезпечення психолого-педагогічної підтримки сім’ї та підвищення компетентності батьків у питаннях розвитку  освіти, охорони і зміцнення здоров’я дітей;
  • підвищення професійної майстерності педагогів дошкільної освіти.