Показники реалізації Освітньої програми

Цілісність освітнього процесу в КЗДО «Іларіонівський ясла – садок №2 «Сонечко» є забезпечення реалізації  Базового компонента дошкільної освіти  через програму розвитку дитини дошкільного віку «Дитина від 2 до 7 років»».

Актуальним  питанням освітнього процесу ЗДО є організація системи моніторингу якості дошкільної освіти, зокрема - розвитку життєвої компетентності дошкільників.

Моніторинг - це комплекс заходів,  які забезпечують системний  довготривалий контроль за станом та тенденціями розвитку кожної дитини. Він є необхідною складовою освітньої діяльності педагога. Завдяки моніторингу педагог може з’ясувати, чи у правильному напрямі він здійснює освітній процес, і вчасно внести потрібні корективи.

Основним документом, який регламентує проведення моніторингу в дошкільній галузі, є наказ Міністерства освіти і науки  України від 11.04.2008 р. № 309 «Про проведення моніторингу стану дошкільної освіти».

Метою моніторингу є вивчення стану реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти, стану організації освітнього процесу в ЗДО.

Поставленні завдання моніторингового дослідження дозволять:

• Виявити якість практичної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти та отримати об’єктивну інформацію про рівень сформованості життєвої компетентності дошкільників ЗДО .
  • Дослідити рівень засвоєння програмового матеріалу дошкільниками

відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина від 2 до 7 років».

• Провести порівняльний аналіз відповідності фактичних результатів протягом року моніторинга  рівня сформованості компетенції дошкільників за 7-ма освітніми лініями складових Базового компонента.
  • Надати рекомендації педагогам та батькам дошкільників ЗДО стосовно визначення шляхів покращення якості дошкільної освіти, спираючись на результати моніторингу.

Об'єктами моніторингу є:

• інформація про учасників освітнього процесу (педагогів, дітей, батьків), зокрема про стан їх здоров'я, соціальний захист, умови життя та виховання, рівень задоволення потреби в освітніх послугах;
  • навчально-методичне, матеріально-технічне, нормативно-правове, кадрове забезпечення освітнього процесу;
  • результати освітнього процесу (навчально-пізнавальної, творчої, ігровоїдіяльностідітейтощо).

Отже, учасниками моніторингу є всі суб'єкти освітнього процесу (педагоги,діти,батьки).

Періодичність контролю

Оцінювання рівня розвитку дітей проводиться директором,вихователями, на початку навчального року у вересні – жовтні, друге оцінювання проводиться у квітні травні і за його результатами визначається сумарний кінцевий показник рівня розвиненості, навченості,  вихованості дітей та сформованість Моделі випускника.

Оцінювання рівня педмайстерності педагогів проводиться систематично тестуванням, анкетуванням, відповідно до основних завдань роботи ЗДО на навчальний рік з відповідними висновками та рекомендаціями щодо подальшого вдосконалення роботи.

Мета

1.

Педагогічна діагностика (обстеження) особливості розвитку дітей

Вивчення рівня розвитку дітей за освітніми лініями у групах

Вересень, травень

Відстеження результатів освітньої роботи для дітей низького і нижче середнього рівня розвитку

січень (у разі необхідності)

2.

Проведення підсумкових занять, індивідуальних бесід з дошкільниками

Визначення рівня розвитку дітей, їх обізнаності, визначення проміжних результатів.

1 раз на квартал

3.

Аналіз планів освітньої роботи з дітьми

Виявлення стану виконання державних вимог дошкільної освіти

щотижнево

4.

Анкетування, тестування педагогів, батьків

Отримання різноманітного емпіричного матеріалу про необхідні аспекти діяльності педагогів, батьків

За потребою, протягом року

5.

Педагогічна діагностика професійної діяльності педагогів.

Визначення рівня професійної компетентності педагогів

6.

Моніторинг стану здоров'я дітей

Визначення груп здоров'я за підсумками поглибленого медичного огляду