24 ЛЮТОГО 2024 РОКУ - ДРУГА РІЧНИЦЯ ВТОРГНЕННЯ ТА ПОЧАТОК ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ УКРАЇНИ З РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ

24 лют. 2024
Два роки тому, 24 лютого 2022 року, життя українців було повністю змінено. Ми прокинулись на війні, яку російська федерація розпочала проти України. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку москва розпочала проти України 10 років тому. Вже 730-ть днів сусід пускає ракети на житлові будинки, лікарні, школи, садочки, забираючи життя наших дітей, жінок, чоловіків, літніх людей. Російські пропагандисти називають це денацифікацією українського народу. Але світова спільнота знає і говорить відкрито: це геноцид українців. Попри плани росіян, незалежна, сильна Україна з глибокими шрамами стоїть. Чоловіки та жінки захищають свою країну, віддають свої життя за майбутнє. Ми втрачаємо найкращих друзів, рідних, близьких, залишаємось без своїх домівок, але продовжуємо вірити, що жорстока війна закінчиться, росія програє, а Україна розпочне нове життя. Низький уклін військовим, які відбивають атаки росіян і йдуть звільняти наші землі, велика вдячність волонтерам, що весь свій час витрачають на підтримку ЗСУ. З вірою в серці та незламністю духом ми обов’язково переможемо! Слава Україні! Героям Слава!

Своєю збройною агресією росія розв’язала першу в XXI ст. континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури» – uinp.gov.ua.

Згадаємо хронологію подій 24.02.2022 р.:

00:01: В Україні почав діяти надзвичайний стан.
01:50: В. Зеленський ініціював телефонну розмову з Путіним, але той не відповів.
03:30–03:59 ранку: перші російські ДРГ намагаються увійти на територію України. Чергові наряди Держприкордонслужби вступають з ними в бій. За ДРГ йдуть регулярні підрозділи ЗС рф, активні бої йдуть в районах н/п Зоринівка на Луганщині, а також на КПП «Каланчак» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом.
04:50 ранку: російський диктатор володимир путін випустив звернення до росіян із заявою про початок «спеціальної військової операції в Україні».
05:00 ранку: рано вранці російські війська атакують Україну по всій лінії кордону – в Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях, із боку тимчасово окупованого Криму, на Донбасі, а також заходять з боку Білорусі на Київ і Київську область. Ракетних ударів завдано по Харкову, Одесі, Києву, Житомиру, Броварах, Херсону, Миколаєву, Дніпру та Запоріжжю, випущено понад 150 ракет.
06:10: Президент України Володимир Зеленський скликає термінове засідання Ради національної безпеки та оборони.
Близько 07:00 ранку: Зеленський виступає зі зверненням до українського народу.
  «Сьогодні від вас, від кожного з вас вимагається спокій. По можливості залишайтеся вдома. Ми працюємо, армія працює, працює весь сектор безпеки України. На зв'язку з вами буду постійно я, РНБО, Кабінет міністрів України ... Без паніки! Ми сильні, ми готові до всього. Ми переможемо всіх. Тому що ми – це Україна. Слава Україні!» – заявив він.

Минуло два роки у війні, і в цих тяжких для нас реаліях ми навчилися по-новому жити, планувати та вірити в нашу Перемогу! Незважаючи на сильний опір з боку окупанта, нашим військовим вдалося відвоювати значну частину нашої землі та відбити тисячі ворожих атак! Але якою ціною? Важкою ціною, ціною життям українських захисників та людей...

За два роки, що минули від повномасштабного вторгнення, український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.

Метою російської агресії є не просто загарбання територій, а знищення нашої національної ідентичності, геноцид українського народу. Російська держава й ідеологія рашизму, яку сповідує російський політикум, офіційно заперечують існування українців як окремої нації, а ті, хто не погоджуються з цим, підлягають фізичному знищенню.

З Богом у душі,

З Україной в серці