"Творчість: спосіб розважитися чи корисне проведення часу?"

3 квіт. 2024
Процес створення чогось нового є цікавим для дітлахів, проте мало хто з дорослих надає перевагу таким розвагам У дитинстві, мабуть, усіх нас спонукали займатися творчістю. Вже у дитячому садочку малеча ліпить з пластиліну та малює, а школярі щороку збирають осіннє листя та жолуді для композицій. Процес створення чогось нового є цікавим для дітлахів, проте мало хто з дорослих надає перевагу таким розвагам. І дарма, адже творчість не тільки залишається важливою частиною розвитку, але і може принести неймовірну радість і задоволення. Цікавий експеримент провели у 1968 році вчені Джордж Ленд і Бет Джарман. Вони створили тест на креативність, який пропонували пройти дітям у віці 3-5 років та через кожні 5 років після попереднього тестування. Результати показали, що: • майже всі найменші піддослідні були геніями – 98% дітей отримали найвищий результат; • у 10 років кількість видатних творчих особистостей зменшилася до 30%; • у 15-річному віці лише 12% дітей зберегли свою обдарованість. Цікаво, що серед 280 000 протестованих дорослих у віці до 31 року лише 2% мали той же рівень творчих здібностей, що й 5-річні діти. Проте, навіть якщо ви втратили свій творчий потяг, не засмучуйтесь. Варто лише зануритися у процес створення прекрасного. Але спочатку слід купити товари для творчості.

У чому користь мистецтва для дорослих

Творчість є однією з причин існування таких речей, як мистецтво, музика, танець і кіно. Вона допомагає митцю виражати власний настрій, емоції та почуття. Творче самовираження — це інструмент, який можна використовувати для розв'язання проблем і ситуацій. Вміння мислити нестандартно дозволяє подивитися на проблему по-новому. Одним із найважливіших аспектів цього процесу є дивергентне мислення – вміння знаходити декілька альтернативних рішень для розв'язання проблеми. Воно є менш логічним і лінійним, проте більш асоціативним.

Творчий підхід вам допоможе висувати нові та інноваційні ідеї. Застосовуючи його у бізнесі або на роботі, можна бути більш інноваційним, розробляти кращі продукти та послуги та брати участь у прийнятті ефективних рішень. Проте варто пам’ятати, що креативність — це м’яз, який стає сильнішим під час використання. Почніть з простого – намалюйте картину за номерами чи зробіть власноруч новорічну прикрасу. Інтернет запропонує вам великий вибір творчих занять, а згодом ви зможете вигадувати власні.

Як заохочувати дітей до творчості

Креативність є важливою життєвою навичкою, оскільки вона дозволяє людям мислити нестандартно, розв'язувати проблеми та висувати інноваційні ідеї. Саме тому здібності, які мають дітлахи, варто розвивати. Заохотити найменших митців допоможуть яскраві та якісні товари для дитячої творчості в інтернет-магазині Аврора. Для них тут можна придбати безпечні акварозмальовки, а для дітей старшого віку можна купити наступні товари:

{ckØ яскраві фломастери, олівці, гуашеві та акрилові фарби для створення справжніх шедеврів;

{ckØнабори для ліплення для розвитку творчого уявлення та дрібної моторики;

{ckØстрічки для рукоділля, бусини та джути для створення оригінальних прикрас.

Деяким дітлахам не потрібно створювати особливі умови для творчості – найкращим подарунком для них буде відсутність заборон та обмежень. Забезпечте доступ до різних видів творчості: малювання, ліплення, музика, танці. Кожна дитина може знайти свою улюблену форму вираження. Проте батькам варто подбати про безпеку, наприклад, виділити дитині окреме місце, де вона може малювати чи ліпити, не пошкодивши меблі чи ремонт. Юним митцям важливо отримувати схвалення своєї роботи та заохочення навіть у випадку реалізації ідей нестандартним способом.

Якщо ж малеча не проявляє інтересу до творчості самостійно, запропонуйте їй виконати певне завдання. Воно може стати джерелом натхнення. Заохочуйте дітей ставити питання і розповідати про свої ідеї. Сприяйте їхній творчій думці та розвивайте критичне мислення. Забезпечте свободу вибору творчих завдань. Нехай діти виражають себе так, як вони вважають за краще.